Piekare, sviras, stabilizātori, riteņa gultņi

Viss jūsu auto piekarei mūsu veikalā Jelgavā

Transportlīdzeklļa piekare ir paredzēta, lai nodrošinātu elastīgu savienojumu starp riteņiem un transportlīdzekļa virsbūvi  ar darbošu spēku un amortizācijas uztveres palīdzību. Pirekare ir daļa no automobiļa šasijas.

Piekare – ir dažādu detaļu kopums, tai skaitā amortizatori, atsperes, stabilizatori un citi elementi, kas nosaka automašīnas uzvedību uz ceļa. Cieta, stingra piekare garantē labu manevrētspēju, taču cieš gaitas komforts, jo labi jūtamas bedres. Ar mīkstu piekari gaitas komforts ir lielāks, taču vadāmība un manevrētspēja ne vienmēr ir ideāla. Veiksmīgi izveidota piekare balansē uz robežas starp komfortu un manevrētspēju. 

Virzoši elementi nodrošina savienojumus un spēku nodošanu uz automobiļa virsbūvi. Virzoši elementi definē riteņu kustības raksturu attiecībā pret transportlīdzekļa korpusa. Kā galvenie elementi tiek izmantoti visādi sviras veidi: gareniskas, šķērsas, dubultas un citas.

Elastīgs elements saņem slodzi no ceļa pārkāpumiem, akumulē saņemto enerģiju un nodod transportlīdzekļa virsbūvei. Ir metāliskie un nemetāliskie elastīgie elementi. Metāliskie elastīgie elementi - tie ir atsveres.

Automašīnas piekarēs tiek plaši izmantotas vītās atsperes, kas izgatavotas no tērauda stieni ar apaļu šķērsgriezumu. Atsvere var būt ar pastāvīgu un mainīgu stingrību. Cilindriskā atsvere parasti ir ar pastāvīgu stingrību. Atsveres formas maiņa ļauj sasniegt mainīgu stingrību.

Rumbas gultnis - ir šasijas centrālais elements, no kura ir atkarīga automobiļa veiktspēja, vadītāja un pasažieru drošība, kā arī citu satiksmes dalībnieku drošība. Jebkuru no gultņiem nolietošana izraisa to, ka automobilis kļūst grūti vadāms. Riteņu rumbām jābūt kartībā, un šos elementus stāvokļa kontrole - regulāra.